8/22/2011

Damiano Mercuri – European Music And Ballads From Renaissance And Baroque Era (2009)
Damiano Mercuri w neofolkowym światku jest postacią doskonale znaną, ale głównie z dokonań w ramach Rose Rovine e Amanti. Zupełnie przypadkiem odkryłem jego solową twórczość i bardzo szybko udało mi się nabyć omawiany album. Płyta została wydana przez izraelski Eastern Front, ale jak już ktoś zauważył, mogło by to być także wydawnictwo specjalizujące się w muzyce dawnej.

Mercuri prezentuje zupełnie "czyste", gitarowe wersje tradycyjnych utworów włoskich, hiszpańskich i angielskich (Greensleeves!). Nie znajdziemy tutaj żadnych ambientowych czy eksperymentalnych wstawek, nie usłyszymy także charakterystycznego głosu Damiana.

Warto posłuchać tego albumu, nawet jeśli muzyka dawna jest nam daleka. Całe popołudnie słucham tych barokowych melodii zastanawiając się, czy zobaczę frontmana Rose Rovine e Amanti na solowym koncercie w ten czwartek, w Wilnie...


Próbka

6 komentarzy:

 1. Seems very interesting! I have listened a bit to Rose Rovine e Amanti, powerful stuff.

  OdpowiedzUsuń
 2. Roma Amor is interesting too:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Both of them <3 I can't wait for Vilnius before party!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy8/23/2011

  Dziękuję za odwiedziny i komentarz, u Ciebie też widzę sporo ciekawych rzeczy. Toroidh owszem, znam, lecz nie sposób wrzucić wszystkiego naraz, nieprawdaż?:)Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka lat temu na dłuższy czas przepadłem w muzykę dawną. Sprawdź koniecznie zespół L'Arpeggiata (płyta La Tarantella na początek).

  Próbka z YT na zachęte: http://www.youtube.com/watch?v=Zm2ZIZXna0A

  OdpowiedzUsuń
 6. Próbka przesłuchana i zaakceptowana, ściąganie w toku:)

  OdpowiedzUsuń